Winorośl to jedna z najdłużej uprawianych przez człowieka roślin. Historia jej sięga czwartego tysiąclecia przed naszą erą. Według mitologii greckiej, na górze Nysa (co oznacza po grecku drzewo) Dionizos stworzył trunek zwany winem. Od Greków zakładania winnic nauczyli się Rzymianie. W Polsce pierwsze winnice powstawały w XII wieku przy klasztorach. Owoce były przeznaczone do wyrobu wina mszalnego.

Winogrona Solaris od berry&more™ działają upiększająco na cerę, nadając jej świeży i wyrazisty wygląd. Systematyczne jedzenie tych owoców w czasie upałów nawadnia organizm i wzbogaca go w cenne składniki mineralne.

Winogrona bogate są m.in. w potas, wapń,miedź. Owoce winogron są cennym źródłem witaminy C, E, B1 i B6, cynku, magnezu i żelazo zawierają rzadki pierwiastek - bor, który sprzyja utrzymaniu na odpowiednim poziomie hormonów żeńskich u kobiet po menopauzie czyli estrogenów. Z kolei estrogeny regulują proces wchłaniania wapnia i dzięki temu chronią przed osteoporozą.

Winogrona Solaris od berry&more™ mają działanie alkalizujące, przeciwdziałają zakwaszaniu organizmu, które może powodować dieta z dużą ilością mięsa, a zbyt małą owoców, warzyw i mleka.